Claudia Schiffer a német Vogue márciusi számában a mexikói származású festőnő, Frida Kahlo viseletébe bújt. Úgy tűnik, a topmodell már csak a mediterrán, latinos körökben érzi jól magát, ugyanis a Chanel 2010-es kampányában is torreádornak öltözött.
Nem igazán rajongók Frida Kahlo festészetéért, a legkevésbé sem érzem közelinek magamhoz azt a fajta szürreális művészetet, amit megtestesítenek a képei. Úgy tűnik, Claudia ezzel nem ért egyet velem. A Vogue hasábjain egyenesen életre kelti a mexikói alkotónő portréit.
|
|
Színek, hatalmas virágok, tehuanai népviselet és a szokásostól jóval vastagabb szemöldök, mely középen összeér. Claudia szőke fürtjeivel és erősen skandináv karakterű arcszerkezetével teljes mértékben elüt ettől a stílustól. Számomra ez a hatalmas kontraszt teszi egyedivé a képsorozatot. Tökéletes párosítás, és remek ötlet!
|
|
Mindezek mellett Schiffer kíválóan adja elő azt a komoly és vérfagyasztó tekintetet, amit eddig Fridától szokhattunk meg. Karakteres, számomra kissé férfias jellem. Noha, Kahlo hetyke pihés bajsza ezúttal kimaradt, így annyira mégsem sikerült tökéletesre az utánzás.
|
|
Neked hogy tetszik Claudia és Frida keveréke?