Manolo Blahnik kiemelkedő cipőtervező tehetségében idén sem kellett csalódnunk, ismét remek kollekcióval csábítja el nők ezreit.
„Ez az évszak, amitől azt akartam, hogy kövesse a legvadabb álmaimat és ötleteimet bármilyen habozás és rajz nélkül s az életem ihlesse.” – mondta Blahnik új kollekciójáról, amely egy olyan változatos gyűjtemény, amit fogalmak által csoportosított.
A cipők szerkezete is jellemzi Manolo stílusát: az arányok variálásával optikai csalódások láthatók egyes cipőkön, melyet néhol a tervező remekül tud álcázni.
A színvilág igen változatos, sokféle szín megtalálható a cipőkön, élénk és pasztell árnyalatok egyaránt. Pöttyös, mintás és kockás darabok közül is válogathatunk, de vannak egyszínű cipők is.
|
|
|
Legtöbbjük igen magas sarkú, azon belül is a tűsarok jellemző, bár megtalálható pár érdekes formájú sarok is és egészen lapos talpú darab is. Csak egy két sarura hasonlító darab van a kollekcióban és egy kivételes lábbeli, amely a régi időket eleveníti fel: zárt cipő kis fűzővel.
|
|
|
Az idén jellemző díszítő motívum, a szegecs is megtalálható pár darabon, valamint matróz stílusra emlékeztető cipő is készült kék-fehér színnel, csíkos talppal.
|
|
|
Készültek klasszikus darabok is, hegyes orrú, egyszerűnek mondható cipők, bár ezek közül is mind rejt valami különlegességet, valami szokatlan megoldást.
|
|
|
Valamint az igazán vad darabok sem maradhattak ki kollekcióból, Manolo tervezett pár vagány és nem mindennapi cipőt is az igazán bevállalós nőknek.
|
|
|